Працівники Лозуватського птахогосподарства мітингують в Києві
У Києві працівники "Укрлендфармінгу" (материнська компанія ТОВ "АГРАРНИЙ ХОЛДИНГ АВАНГАРД", що володіє ДП Птахогосподарство "Лозуватське") вийшли на мітинг, вимагаючи звільнити Ситника.

Сьогодні біля будівель уряду України та Верховної Ради проводять акції протесту працівників аграрного холдингу "Укрлендфармінг", які вимагають звільнення голови Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника.

Біля будівлі Кабміну протестує приблизно 2 тис. осіб. Присутні вийшли на проїжджу частину дороги на вулиці Грушевського і перекрили рух транспорту.


Учасники акції вимагають припинити тиск силових органів на "Укрлендфармінг" і звільнити Ситника, який, за їхніми словами, з особистих мотивів намагається знищити підприємство, яке сплачує мільярдні податки і дає роботу приблизно 27 тис. осіб.

Організатори акції розповіли, що люди приїхали практично з усієї України. Серед них є працівники ДП Птахогосподарство "Лозуватське". Вони кажуть, що дії силовиків загрожують зривом посівної кампанії і зупинкою роботи птахокомплексів. Окрім того, тисячі людей можуть залишитися без роботи.Аналогічну акцію проводили 5 лютого. Активісти передали в Офіс президента звернення до глави держави Володимира Зеленського з підписами приблизно 30 тис. людей із закликом "втрутитися і зупинити знищення важливого для економіки України підприємства, усунути корупціонерів і зберегти робочі місця".

Акціонер компанії "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк написав президенту вже два відкриті листи із проханням захистити підприємство від нападок.

Протягом 11–12 листопада 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру вісьмох фігурантів справи "VAB Банку". Їх підозрюють у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту цього банку на суму 1,2 млрд грн, виданого в жовтні 2014 року. 13 листопада НАБУ заочно повідомило про підозру Бахматюка. За версією НАБУ, у 2014 році, за 40 днів після надання кредиту, НБУ визнав "VAB Банк" неплатоспроможним, 1,2 млрд грн банк регулятору не повернув. Бахматюк був найбільшим акціонером "VAB Банку".

Бахматюк називає звинувачення на свою адресу необґрунтованими, аргументуючи таку позицію тим, що кредит, виданий банку, використовували за призначенням.

Бізнесмен 11 листопада написав президенту України Володимирові Зеленському відкритий лист, у якому просить втрутитися в ситуацію і допомогти припинити тиск силовиків на бізнес. Він заявив, що неодноразово робив пропозиції Фонду гарантування вкладів і Нацбанку України конструктивно вирішити питання із заборгованістю банку і виплатити 8 млрд грн до бюджету, залучивши механізм реструктуризації і авторитетних міжнародних аудиторів.

15 листопада в Національному банку України заявили, що Бахматюк винен державі 29,3 млрд грн. Регулятор у зв'язку з цим подав проти Бахматюка і його компаній понад 50 позовів у різні суди. Бахматюк назвав інформацію про заборгованість у сумі 29,3 млрд грн такою, що не відповідає дійсності, та маніпулятивною.

Ви читаєте новини з телефону?
Додавайте Лозуватка Live в список читання в додатку Google.Новини!

Дописати коментар

0 Коментарі