![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjcy2YwqjNTGBuv-l_9HCQAw193Vs_oEeIu05TLVIJBTkC2NnNjAdGkUCYKfiecF3SAwvsx_8Xq8F1JimQ1Dg1_j0HWqiXkroQoAdDFgpzA-lZUsEUWBTFHPIRL5hf6v9ejSPUfUz5KqSpY/s640-rw/1496129135_lesnymi_pozharami_10_0_2.jpg)
Ось уже осінь. Городи прибираются, прибудинкові території вичіщають від сміття перед зимою, вигрібають листя в садах. І починається жах: гидкий і ядучий дим від підпаленого листя стає жахливим символом кінця осені. Що ж робити ти хто хоче дихати свіжим повітрям?
Міністерство екології має досить певні рекомендації та факти, чому палити листя - погано.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiyBnVEMWeUYMerkGFFRgOmWm04y_4DN5JYVb9Fe56n0QA1IoclOjPi-Bvye-zG7lv9IeEtRAiDnUk_BtNJU5JsUMKMzhowo8Mj44xeLD7Gfe6hN2q_r7xeuevbernwCCiJpWMWp8_TVSgT/s640-rw/1_41965042_1945244152198518_3037934598727139328_n.jpg)
Не спалюйте опале листя, суху траву та дрібне сміття!
Не завдавайте шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу! Пам’ятайте, що за такі дії порушників притягують до адміністративної відповідальності. Якщо ви страждаєте від диму – не бійтеся скаржитися у поліцію чи до місцевої влади. Навіть якщо це ваш сусід.
Спалювати листя прямо забороняє низка законів, а адміністративний кодекс передбачає за це покарання у вигляді штрафу. Його розмір – від 170 до 340 грн штрафу для громадян і від 850 до 1190 грн для посадових осіб (це привіт школам, дитсадкам і іншим).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjNq5f30CO5tzyiqLCnScE5q_-gf-ZKmoF3lIImWas_rThHA9gj5JrzjRggEc5t7G_BqC64pZ5yBOoKke6gsAerxugBgMyhNUApqjt5pzPlEKCSc8rAQZioDoTNp6DfOAX1-SJxVu0Qsi-3/s640-rw/103569477_6.jpg)
Щоб уникнути штрафів, суху рослинність мешканцям радять вивозити на сміттєзвалища або ж облаштовувати компостні ями. Це найкращий метод утилізації листя восени.
Для створення компосту листя складають у невеличкі купи – шириною у два метри. Також їх можна просто розстелити рівним шаром на городі та перекопати землю.
PS: Один раз підпалив на 300 гривнеків і вже навряд захочеш ще 😎
Не будьте дурбецилом!
Ви читаєте новини з телефону?
Додавайте Лозуватка Live в список читання в додатку Google.Новини!
Додавайте Лозуватка Live в список читання в додатку Google.Новини!
0 Коментарі